Awareness

अहिलेसम्मकै सबैभन्दा ठूलो आईपीओ निष्कासन हुँदै

अन्तर्राष्ट्रिय खबर शेयर बजार खबर

Place for ads

भारत: डिजिटल भुक्तानी सेवा कम्पनीले भारतमा अहिलेसम्मकै सबैभन्दा ठूलो आईपीओ निष्कासन गर्ने तयारी गरेको छ। भारतको भुक्तानी सेवा कम्पनी पेटीएमले आईपीओ निष्कासन गर्न लागेको हो।

पेटीएमले १६,६०० करोड भारतीय रुपैयाँको लागी सेबीबाट प्रारम्भिक सार्वजनिक प्रस्ताव (आईपीओ) निष्कासनका लागि अनुमोदन प्राप्त गरेको छ। कम्पनीले प्राथमिक बिक्रीमा ८३०० करोडको शेयर बिक्री गर्नेछ भने ८३०० करोड मूल्यको शेष शेयर बिक्रीको लागि प्रस्तावमा बेच्नेछ।

Get Vaccinated

कम्पनीले यो महिनाको अन्त्यसम्ममा सेयर बजारमा पुग्ने अपेक्षा गरेको र छिटो सूचीकृत हुन आईपीओ अघि शेयर बिक्री नगर्ने योजना बनाएको छ। पेटीएमको आईपीओ भारतको सबैभन्दा ठूलो आईपीओ हुनेछ। यसअघि यो कीर्तिमान कोल इन्डियाको थियो। कोल इन्डियाले लगभग एक दशक पहिले आफ्नो आईपीओ बाट १५ हजार करोड रुपैयाँ उठाएको थियो।

विजय शेखरले सन् २००० मा यलभ ठ को सुरुवात गरे। सुरुमा कम्पनीले मूल्य अभिवृद्धि सेवा प्रदायकको रूपमा सुरु गर्यो भने पछि यो अनलाइन मोबाइल भुक्तानी फर्मको रूपमा विकसित भयो।

पेटीएमले आईपीओ ल्याउने योजना बनाएको यो पहिलो पटक होइन। यसअघि सन २०१० मा पेटीएम,ले दूरसंचार ग्राहकहरुको लागि एक मूल्यवर्धित सेवा प्रदायक, आईपीओ को माध्यमबाट १२० करोड जुटाउने योजना बनाएको थियो। तर, पछि बजारको अस्थिरताका कारण उनले आफ्नो योजना रद्द गर्नुपर्यो।

पेटीएम हाल भारतको दोस्रो सबैभन्दा बहुमूल्य इन्टरनेट कम्पनी हो। पछिल्लो पटक कम्पनीको मूल्य १६ बिलियन डलरको थियो। कम्पनीले नोभेम्बर २०१९ मा टी रो मूल्य, डिस्कवरी क्यापिटल र डी १ क्यापिटलको नेतृत्वमा १ बिलियन डलर जुटाएको थियो।

Awareness by SKF

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *