Place for ads

Awareness

लुम्बिनी प्रदेश आत्महत्याको ‘डेन्जर जोन’: एक वर्षमै हजार बढीले फाले ज्यानओझेलका खबर संवाददाता
२ वर्ष अगाडि


Place for ads

प्रेम सुनार, बुटवल: आत्महत्या घटनामा लुम्बिनी प्रदेश ‘डेन्जर जोन’ अर्थात् खतराको सूचकका रुपमा देखा परेको छ। यस प्रदेशका १२ वटा जिल्लामा आर्थिक वर्ष २०७८ को श्रावण १ गते देखि आर्थिक वर्ष २०७९ को असार मसान्त र थप श्रावण ४ गते सम्म गरि एक हजार भन्दा बढि मानिसहरुले आत्माहत्या गरेका छन् । यस अवधीमा १ हजार ४४ जनाले झुण्डिए आत्मा हत्या गरेका छन् । विस सेवन गरि १२८ जना र अन्य विभिन्न सहित कुल १ हजार २६८ जनाले आत्माहत्या गरेका छन्।

विभिन्न आपराधिक घटना जस्तै आत्मा हत्याका घटनाको संख्या पनि तराईका जिल्लामा बढि छ । लुम्बिनी प्रदेश प्रहरी कार्यालयका सुचना अधिकारी प्रहरी निरीक्षक बीरदत्त पन्तले दिएको विवरण अनुसार यस अवधीमा रुपन्देहीमा झुण्डिएर आत्मा हत्या गर्नेको संख्या १९८ जना पुगेको छ । विस सेवन गरि ५३ जना , हाम्फालेर १ जना , आगो लगाई २ जना , हतियार वा औजार प्रयोग गरि १ जना सहित रुपन्देहीमा कुल २५५ जनालेआत्मा हत्या गरेका छन् ।

Get Vaccinated

नवलपरासी ( पश्चिम ) मा झुण्डिएर ७६जना , विस सेवन गरि २१ जना , आगो लगाई ३ जना सहित १०० जनाले आत्मा हत्या गरेका छन् । कपिलवस्तुमा झुण्डिएर ११५ जना, विष सेवन गरि ४६ जना , आगो लगाई ३ जना सहित १६४ जनाले आत्मा हत्या गरेका छन् ।

दाङमा १४७ जना झुण्डिएर , विष सेवन गरिर ३८ जना र पानीमा डुबेर १ जना आगो लगाई २ , हाम्फालेर १ जना सहित १८९ जनाले आत्मा हत्या गरेका छन् । बाँकेमा ४७ जना झुण्डिएर , ६ जना विष सेवन सहित ५३ जनाले आत्मा हत्या गरेका छन् ।

बर्दियामा झुण्डिएर १३६ जना , विष सेवन गरि १७ जना , हाम्फालेर १ जना र आगो लगाई १ जना सहित १५५ जनाले आत्मा हत्या गरेका छन् । गु्ल्मीमा झुण्डिएर ६१ जना, विष सेवन गरि ८ जना , औजार प्रयोग गरि १ जना, हाम्फालेर १ जना सहित कुल ७१ जनाले आत्मा हत्या गरेका छन् ।

पाल्पामा झुण्डिएर ६२ जना , विष सेवन गरि ८ जना र हाम्फालेर १ जना अगो लगाई १ जना सहित ७२ जनानले आत्मा हत्या गरेका छन् । अर्घाखाँचीमा झुण्डिएर ५३ जना , विष सेवन गरि ४ जना र औजार प्रयोग गरि १ जना सहित ५८ जनाले आत्मा हत्या गरेका छन् ।

Awareness by SKF

प्युठानमा झुण्डिएर ६० जना , विष सेवन गरि ८ जना सहित ६८ जनाले आत्मा हत्या गरेका छन् । ्रुकुम (पुर्व ) मा झुण्डिए ११ जना , विष सेवन गरि १ जना र हाम्फालेर १ जना ससहत १३ जनाले हात्मा हत्या गरेका छन् । रोल्पामा झुण्डिएर ५१ जना , विष सेवन गरि १८ जना र हाम्फालेर १ जना सहित ७० जनाले आत्मा हत्या गरेका छन् । त्यसका अलवा यस अवधीमा प्रदेशभर ४१ जनाले आत्मा हत्या प्रयास गरेका थिए।

 

कमेन्ट गर्नुहोस्

ओझेलका खबरलाई फेसबुक, एक्स, इन्स्टाग्राम वा टिकटकमा फ्लो गर्नुहोस्। कार्यक्रम ओझेलका खबरओझेलका खबर डटकम विशेष रिपोर्टहरु हेर्न Ojhelka Khabar TV युट्युब च्यानल सब्स्क्राइब गर्नुहोस्।

तपाईलाई यो खबर कस्तो लाग्यो

तपाईंको प्रतिक्रिया