Place for ads

Awareness

चीनकाे एक पोखरीमा तीन आँखा भएको अनौठो जीव फेलाओझेलका खबर संवाददाता
२ वर्ष अगाडि


Place for ads

काठमाडौं: पूर्वी चीनको जियाङसु प्रान्तको बन्दरगाह सहर लियानयुङ्गाङमा एक व्यक्तिले पोखरीमा तीनवटा आँखा भएको झिंगा जस्तो जीव फेला पारेका छन्।

विज्ञहरूले यो प्रजाति २० करोड वर्षभन्दा बढी समयदेखि रहेको पुष्टि गरेका छन् । एक जना फोटोग्राफर ल्यान्युनगाङका गीतले पोखरीमा फोटो खिचिरहेको बेला यो अनौठो जीवहरू संयोगवश फेला परेको गाेलाेबल टाइम्स मिडियालाई भने, मलाई फोटोग्राफीमा धेरै रुचि छ, र मैले फोटो खिचिरहेको थिएँ जब मैले पानीमा यस प्रकारको जीवलाई पौडी खेलिरहेको देखेँको उनको भनाई छ ।

Get Vaccinated

यो निर्मम रूपमा पत्ता लगाइएको प्राणीको अण्डाकार पृष्ठीय खोल, लामो काँटेको पुच्छर र तीनवटा आँखाहरू छन्, दुबै छेउमा कालो कम्पाउन्ड आँखाहरू र बीचमा सेतो प्रकाश-संवेदनशील आँखाहरू छन्।

यो प्रजाति उत्तरी, उत्तरपूर्वी, पूर्वी र दक्षिणी चीनमा व्यापक रूपमा पाइन्छ र यसको प्राकृतिक बासस्थान र बढ्दो वातावरणमा सुधार हुँदै जाँदा यसको विस्तार बढ्दै गएको विज्ञहरूले बताएका छन्। विज्ञहरुका अनुसार यस जीवको बाँच्ने अवधि करिब ९० दिनको हुन्छ, र यसलाई बाँच्नको लागि निश्चित पानीको गुणस्तर र विशिष्ट तापक्रम चाहिन्छ, यसले मुख्यतया साना जलीय जीवहरूलाई समात्ने काम गर्ने उनीहरूकाे भनाइ छ। न्यूज अभ नेपाल डटकममा यो खबर छ।

कमेन्ट गर्नुहोस्

ओझेलका खबरलाई फेसबुक, एक्स, इन्स्टाग्राम वा टिकटकमा फ्लो गर्नुहोस्। कार्यक्रम ओझेलका खबरओझेलका खबर डटकम विशेष रिपोर्टहरु हेर्न Ojhelka Khabar TV युट्युब च्यानल सब्स्क्राइब गर्नुहोस्।

तपाईलाई यो खबर कस्तो लाग्यो

तपाईंको प्रतिक्रिया