Awareness

गुल्मीको धुर्कोट गाउँपालिकामा तिहारमा कृत्रिम फूलको माला प्रतिबन्ध

कृषि खबर खबर

Place for ads

प्रेम सुनार, गुल्मी: गुल्मीको धुर्कोट गाउँपालिका तिहारमा लगाइने फूलको मालामा आत्मनिर्भर बनेको छ। जनप्रतिनिधिहरुले जिम्मेवारी सम्हालेपछि दोस्रो गाउँसभाबाट घर-घरमा फूल उत्पादन गरी कृतिम माला बहिष्कारको घोषणा गरिएको थियो।

सोही अनुरुप अनिवार्य घर-घरमा फूल रोप्ने अभियान सुरु गरिएको हो। अहिले धुर्कोट फूलमा आत्मनिर्भर बनिसकेको छ। गाउँपालिका अध्यक्ष भुपाल पोख्रेलले भने, ‘हामीले प्लास्टिकको कृत्रिम फूलको माल बेच्न र किन्नलाई बन्देज गरेका छौँ।’

Get Vaccinated

उनले थप भने, ‘कसैले व्यावसायिक फूल खेती गरेका छैनन्। आफ्नो घरलाई पुग्ने फूल फुलाएका छन्।’ गाउँपालिकाको यस अभियानबाट वर्षेनी लाखौं रकम बच्ने आँकलन गरिएको छ। न्यूज २४ नेपालमा यो खबर प्रकाशित छ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *