Awareness

गुल्मीका भाइरल ‘विरे दाई’को इन्द्रेणीमा धमाका, मनमायासँग पर्यो दोहोरीमा टक्कर (भिडियो सहित)

कला/संस्कृति खबर प्रमुख खबर

Place for ads

सन्जु काउछा, गुल्मी: गुल्मीका बिरे दाई। यतिबेला यही परिचय काफी छ। गुल्मी जिल्ला मुसिकोट नगरपालिका वार्ड नं ७ वामीका वीर बहादुर विश्वकर्माको। रंङ्गिलो स्वभावका बिर बहादुर मिठो गीत गाउँछन्। गाउँमै मेला पर्वमा रंगीला गीत गाउँदै गाउँलेका माया बटुल्दै आएका वीर बहादुर यतिबेला साना ठुला सबैका लागि बिरे दाईका रुपमा चर्चित छन्।

हँसिलो मुहार, रंगिलो स्वभाव अनि मिठो स्वरका कारण यतिबेला उनी सामाजिक सन्जालहरुमा भाईरल भईरहेका छन्। कृष्ण कंडेलद्वारा सञ्चालित चर्चित टेलिभिजन कार्यक्रम ईन्द्रेणीमा गएर दोहोरी गाएपछि उनको चर्चा झन चुलिएको छ।

Get Vaccinated

उत्कृष्ट गला र कला हुँदाहुँदै पनि अवसर नपाएका वीर बहादुर तब “बिरे दाई”को रुपमा चर्चामा आए जब गुल्मीका चर्चित युटुबर मोहन बस्नेतले उनको लुकेको प्रतिभालाई सबैमाझ सार्वजनिक गरे। बस्नेतको युटुब च्यानल मार्फत लाखौँ दर्शक स्रोतामाझ पुगेका बिरे दाईको चर्चा यतिबेला थप चुलिँदो छ।

गाउँमै आरनको काम गरेर गुजारा चलाउदै आएका ४६ बर्षिय बिरे दाई तुरुन्तको तुरुन्तै तीज, भजन, झ्याउरे, लोकदोहोरी जस्ता गीतहरु सिर्जना गर्ने तथा गाउने गर्दछन्। अझ उनको केटीको स्वरमा गाउने कला पनि बडो गज्जबको लाग्छ।

बहुप्रतिभाशाली बिरे दाईको ईन्द्रेणी पुग्ने बिरे दाईको ठुलो सपना अन्तत: पुरा भएको छा। मोहन बस्नेत, कमल बराल, सुमन पन्थी लगायतको टोली सहित ईन्द्रेणी स्टुडियो पुगेर ईन्द्रेणीकी गायिका मनमाया वाईबासँग दोहोरी पनि गाए।

हेरौँ भिडियो:

Awareness by SKF

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *